Naujiena

Baidarininkai išbandė naujai įrengtą Ventos pakrančių infrastruktūrą

2019 08 07

Ventos upės pakrantėse – nuo Rekečių piliakalnio Šiaulių rajone iki Kuldygos miesto Latvijoje – įrengta baidarininkams ir aktyvų laisvalaikį gamtoje mėgstantiems keliautojams skirta infrastruktūra.

Šią savaitę vykstančio keturių dienų baidarių žygio Ventos upe dalyviai apžiūri ir patys išbando įrengtas baidarių sustojimo vietas.

Susivienijo lietuviai ir latviai

Baidarių sustojimo aikštelės ir jose esanti infrastruktūra: pavėsinės, laužavietės, tualetai, stendai su informacija apie vienoje ar kitoje vietovėje esančius lankytinus objektus – buvo įrengti įgyvendinus
bendrą Lietuvos ir Latvijos projektą.

Projekto partneriais tapo Ventos regioninis parkas, Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras, Akmenės, Saldaus, Skrundos, Kuldygos rajonų savivaldybės bei Kuržemės turizmo asociacija.

Pagrindinis minėtų organizacijų tikslas buvo padaryti, kad upės pakrantės taptų patrauklesnės laisvalaikį gamtoje pamėgusiems žmonėms. Kad jie, atvykę prie upės, turėtų galimybę laisvalaikį leisti civilizuotai – laužus kūrenti tvarkingose laužavietėse, valgyti sėdėdami prie stalų, gamtinius reikalus atlikti ne už krūmo.

Kasdien kiti organizatoriai

Antradienį Papilėje prasidėjo keturių dienų baidarių žygis Ventos upe. Jo metu savivaldybių, žiniasklaidos, turizmą populiarinančių organizacijų, visuomenės atstovai turi galimybę apžiūrėti ir patys išbandyti įrengtą infrastruktūrą.

Kiekvienos dienos programą organizuoja vis kito rajono atstovai. Kas dieną žygyje dalyvauja vis kiti žmonės iš Mažeikių, Akmenės rajonų ir Latvijos.

Pirmą dieną iš Papilės startavo per trisdešimt baidarininkų. Jie plaukė nuo Papilėje įsikūrusio Jono Stankaus baidarių nuomos centro iki Ventos miestelio ir įveikė apie 14 kilometrų.

Antrą dieną plaukimą nuo Mažeikiuose esančio „Aitvaro“ malūno iki Leckavos Dainų slėnio koordinavo Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras.

Šaltinis: http://www.santarve.lt/aktualijos/baidarininkai-isbande-naujai-irengta-ventos-pakranciu-infrastruktura/?fbclid=IwAR3i9MsaXnqPx1xo8bWw_4Q07hYppZDAKLi5nILD8iOCGyh0Z7DZ526WB2E


Turite klausimų?
Neradote ieškomos informacijos?