Jautakių piliakalnis

JAUTAKIŲ PILIAKALNIS (A775 K), vad. Pilale, yra Tirkšlių seniūnijoje, Jautakių k., Ventos kair. krante, prie santkos su Gilupiu. Tai aukštumos iškyšulys, kuris beveik lygiagretus Ventos upei. Apie 1930 m. aukščiausioje jos vietoje buvęs kūgio formos sampilas, vadinamas Pilies kalnu. Greičiausiai čia yra buvęs piliakalnio pylimas, kurį nuplovė Venta. Šio iškyšulio pietinį galą ir vakarinį šoną juosia Gilupio slėnis, iš rytų - Venta. Šiaurinis galas jungiasi su gretima aukštuma, tarp jų nėra griovio ir pylimo.

Piliakalnio aikštelė trikampio formos, ilgis šiaurės-pietų kryptimi 60 m, plotis šiaurinaime gale 33, pietiniame gale - 6-7 m. Ji laipsniškai nuolaidėja pietų kryptimi, ir aukščio skirtumas aikštelės šiauriniame ir pietiniame galuose siekia 6 m.

Nuo piliakalnio į šiaurę esančioje aukštumoje yra gyvenvietė. Gyvenvietės pėdsakai pastebimi apie 1,5 ha stačiakampiame plote. Jos ilgis šiaurės pietų kryptimi 160 m, plotis šiaurės gale - 65 m. Gyvenvietės vakarų ir pietvakarių kraštas laipsniškai nuolaidėja vakaru pietvakarių kryptimi ir pereina į bavardžio upelio slėnį.

3
Panašūs objektai
Turite klausimų?
Neradote ieškomos informacijos?